هوشیار باش تا ایمن باشی

اوپل Grandland X پس از اینکه در نمایشگاه فرانکفورت به نمایش گذاشته شد پس از مدت کوتاهی در اختیار نمایندگی های فروش قرار خواهد گرفت. از ویژگی های Grandland X وجود خصوصیات فوق مدرن نصب شده روی این SUV است از جمله این سیستم های مدرن وجود سیستم اخطار برخورد با خودروی جلویی بهمراه سیستم ترمز خودکار در مواقع اضطراری و سیستم تشخیص عابرین پیاده ، سیستم کمکی پیشرفته پارک ، دوربین 360 درجه که تمام انها بصورت استاندارد روی تیپ INNOVATION قرار دارند.

سیستم کروز کنترل اتومات با عملکرد توقف که علاوه بر حفظ سرعت تنظیم شده میتواند فاصله خودروییی با شما را بسنجد و در زمان های ضروری ترمز میگرد یا بسته به شرایط سرعت را افزایش میدهد تا ایمنی را تا انجا که ممکن باشد افزایش بدهد. بعلاوه یک سیستم کمکی بسیار سودمند بنام سیستم هشدار خواب آلودگی راننده نیز مجهز شده است.

هوشیار باش تا ایمن باشیهوشیار باش تا ایمن باشی

هوشیار باش تا ایمن باشیهوشیار باش تا ایمن باشی

هوشیار باش تا ایمن باشیهوشیار باش تا ایمن باشی

 

هوشیار باش تا ایمن باشی

در آلمان طبق تحقیقات بعمل آمده نشان داده شده که حداقل در یک چهارم از تصادفات خواب الودگی باعث تصادفات مهلک رانندگی بوده است ( طبق ADAC  ).

این سیستم طوری طراحی شده تا علائم خواب الودگی و خستگی راننده را تشخیص بدهد و عموما روی خودروهای پرمیوم یافت می شوند، اما به لطف خودروهای اوپل این سیستم برای طیف وسیعتری از مردم فراهم آمده است.

نحوه کار سیستم هشدار خواب الودگی راننده به این صورت است که در ابتدا روی سیستم اطلاعات – سرگرمی یک تصویر بهمراه یک آلارم صوتی برای راننده پخش می کند اگر رفتار راننده تغییر نکرد یک پیام دیگر روی مانیتور به نمایش در می آید و آلارم هشدار نیز بلند تر می شود این سیستم زمانی ریست می شود که راننده برای 15 دقیقه متوالی با سرعتی زیر 65 کیلومتر بر ساعت رانندگی کند.

به گفته مدیر اجرایی فروش و خدمات پس از فروش اوپل: خستگی راننده علاوه بر اینکه برای خود راننده خطرناک است حتی برای سایر عابرین پیاده نیز خطرناک است و سیستم هشدار خواب الودگی راننده میتواند در صورت تشخیص علائم خواب الودگی به راننده هشدار بدهد تا راننده پس از استراحت کوتاه در مسافت های طولانی پس از رفع خستگی به مسیر ادامه بدهد قبل از اینکه اتفاق ناگواری رخ بدهد.

علاوه بر این اوپل Grandland X خدمات درجه یک برای کمک و بهبود سیستم ایمنی ارائه داده است برای مثال برای بهبود رانندگی در شب چراغ های AFL LED بصورت آپشنال ارائه داده تا نور سفید تولید کند و شب را مثل روز روشن کند که بصورت خودکار دارای وضعیت تغییر است که متناسب با شرایط  تغییر می کند.

رانندگی با آسودگی خاطر با Grandland X هم اکنون با Opel OnStar  بیشتر هم شده است بعلاوه اینکه سرویس های دیگری مثل سیستم کمکی خودروی دزدیده شده یا وای فای هات اسپات برای ایجاد ارتباطات قوی ، اتصال وسایل شخصی و سرویس های کمکی برای پیدا کردن پارکینگ های خالی برای راننده های خسته یا رزرو کردن اطاق در هتل فراهم اورده شده است.