افزایش قدرت موتور برای BMW X6 F16

تیونینگ برای BMW X6 F16

هامان موتور اسپرت تاکید ویژه ای روی ظاهر BMW X6 F16 داشته برای همین منظور یک کیت بدنه خاص برای ان تدارک دیده است همچنین یک ماژول افزایش قدرت برای موتور پر قدرت دیزل ان تدارک دیده است که در حالت استاندارد میتواند 462 اسب بخار قدرت تولید نماید، هامان برای این خودرو رینگ های 23 اینچ اسپرت نیز درنظر گرفته است. تیونرها در مرکز اصلی Laupheim ساخت و تحقیق و توسعه لوازم جانبی را تکمیل کرده اند و دانش فنی برای مشتریان خاص BMW X6 درنظر گرفته شده تا در نهایت پکیج اختصاصی و منحصربفردی را به انان ارائه بدهند.

تیونینگ برای BMW X6 F16

هرچند کیت بدنه هامان واقعا حیرت انگیز است اما با این حال مجموعه ای استاندارد برای تیونینگ BMW درنظر گرفته شده است یکی از این موارد درب موتور خاص ان است که از فیبرکربن خالص درست شده است و دارای گواهینامه خاص TUV است که دارای لبه های تیز بهمراه یک پاور دووم است که نشان دهنده موتور پر قدرتی است که بعوان قلب تپنده خودرو کار میکند. زیر جلو پنجره ، متخصصین تیونینگ یک سپر خاص بهمراه گارد جلو نصب کرده اند که کاملا جلوی خودرو راپوشش داده است.

این مجموعه کمی پهن تر از استاندارد بدنه است که موجب شده پهن ای خودرو حدود 12 سانتی متر افزایش یابد که این برای پوشش مناسب رینگ های پهنی است که برای X6 F16 درنظر گرفته شده است.

قاب پروفیلی درب ها و رکاب های جانبی تکمیل کننده خطوطی هستند که از بال جلو به سمت چرخ های عقب امتداد یافته اند. کایت عقب کلاس خاص خود را برای BMW X6 بوجود اورده است، که بسیار عالی با سیستم اگزور ساخته شده از فولاد زد زنگ مچ شده است که این سیستم دارای سه یا چهار لوله اگزوز مرکزی است. بعلاوه اینکه هامان یک روکش خاص الومینیومی یک تکه نیز برای ان تدارک دیده است.

 به لطف چیپ ست تیونینگ هامان به پتانسیل های موتور BMW X6 افزوده است ، این ماژول پیشرفته روی موتورهای دیزل X50d ، xDrive 40d و همچنین xDrive 30d بکار می رود و همچنین برای موتورهای بنزینی xDrive 50i و xDrive 35i نیز کاربرد دارد. بالاترین رکورد توسط M50d بدست امده که هامان قدرت موتور انرا به 462 اسب بخار رسانیده که استاندارد ان 381 اسب بخار است و حداکثر گشتاور انرا به 890 نیوتن متر در دورموتور 2000 الی 3000 دوربر دقیقه رسانیده است.

تیونینگ قطعات برای BMW X6 F16

البته این یک امر واضح است که افزایش قدرت موتور به تنهای کافی نیست برای همین منظور HAMANN MOTORSPORT رینگ های جدید اسپرت را ارائه کرده که بصورت خاص برای در طراز بار وسط اکسل را کنترل میکند و برای سطوح بالای عملکرد مورد استفاده قرار می گیرد و بصورت خاص روی ظاهر خودرو و وضعیت پویای رانندگی تاثیر مستقیم دارد. از این رو مرکز ثقل X6 روی محور جلو 45 میلی متر و روی محور عقب 30 میلی متر پایین تر است.

حالا که بدنه ، موتور و سیستم تعلیق BMW X6 به بالاترین سطح ممکن ترقی کرده است جای خالی رینگ های پهن الومینیومی احساس می شود که هامان برای این منظور “Anniversary Evo” را به رنگ های مشکی و نقره ای یا هایپربلک ارائه کرده است که در مجموعه با تایرهای خاص اسپرت Contact 5P 315/25 R23 ارائه می شوند.

 فانتزی های بیرونی و هالایت های زیبا برای قسمت داخل بخشی از فعالیت هامان برای قسمت داخل خودرو بوده است. برای کابین سرصندلی راننده بهمراه زیرپایی راننده و پدال های اسپرت و لوازم جانبی های خاص ساخته شده از موارد مرقوب همگی جزو برنامه های هامان بوده اند.

از تیونینگ خاص BMW میتوان پرژکتورهای نورانی LED با طرح HAMANN است که بهترین وسایل جانبی برای ورود به خودرو به شمار می روند.

منبع : سایت ارام خودرو ایرانیان