تیونینگ BMW X6M E71 توسط هامان

 

هامان براساس BMW X6M سری E71 تحقیق و توسعه ای را انجام داده و این نمونه با نام TYCOON EVO M یک نمونه کلاسیک اسپرت در بین نسخه های BMW به شمار می رود که دارای برتری قدرت در بین شاسی بلندهای BMW به شمار می رود و از مزیت های ان به شمار می رود. هامان تیونینگ های گسترده ای برای BMW درنظر گرفته که شامل تیپ های کلاسیک BMW نیز می شود که BMW X6M را نیز تحت پوشش قرار داده است.

چیپ ست تیونینگ HM670 برای BMW X6M

هامان چیپ ست HM670 که مخصوص بهینه سازی مپ احتراق موتور است را برای بهبود عملکرد جاده ای TYCOON EVO M توسعه داده است که در میان سایر چیزها ، عملکرد جاده ای یکی از مهمترین و خاص ترین برنامه های ارتقا به شمار می رود/ برای موتور توربوشارژر دار با گنجایش 4.4 لیتر و 8سینلدر V8 توانست قدرت موتور را تا 670 اسب بخار در دورموتور 6000 دوربردقیقه برساند که تاثیر بسیار واضحی بر روی قدرت موتور در شرایط مختلف رانندگی به ارمغان اورده است. حداکثر سرعت ان بر روی 250 کیلومتر بر ساعت محدود شده بود که اکنون باوجود این کیت TYCOON EVO M حداکثر سرعت ان به 290 کیلومتر بر ساعت ارتقاء یافته است. شتاب 0 تا 100 TYCOON EVO M هامان برابر با 4.2 ثانیه است، که اکثر چندسال پیش بود در ردیف خودروهای سوپر اسپرت از لحاظ سرعت و عملکرد قرار میگرفت. گشتاور نیز بسیار قابل ملاحظه شده است بطوریکه در دور موتور 1500 تا 5650 میتواند از بالاترین نرخ گشتاور که هیچگاه کمتر از 950 نیوتن متر کمتر نیست بهره ببرد. در زیر کاپوت نیز موتور V8 ان به یک سطح جدید ارتقاء یافته است. درپوش موتور نیز هماهنگ با نیازهای بصری تیونینگ هامان برای BMW قرمز طراحی شده است.

 

کیت بدنه برای BMW X6M

کیت بدنه برای BMW X6M برای نمای بیرونی TYCOOM EVO M هامان یک ظاهر منحصربفرد با عملکرد جاده ای فوق العاده به ارمغان اورده است. درب موتور فیبرکربنی و پاور دووم که بصورت اپشنال در دسترس می باشند نیز ازجمله مواردی است که به زیبایی خودرو برای TYCOOM EVO M هامان می افزاید که همیشه در طراحی کیت بدنه از اصولی پیروی شده است. در طراحی اسپویلر جلو از قواعدی پیروی شده تا بهینه ترین جریان هوا برای خنک کننده های هوایی تضمین شده باشد. سراگزوزهای اسپورت طوری با مخزن اگزوز هماهنگ شده اند که در میان خودرو با دو لوله اگزوز 120 میلی متری بتوانند یک صدای قدرتمند و اسپرت فوق العاده را ارائه بدهند. با این اوصاف TYCOOM EVO M هامان با وجود رینگ های متنوع دارای یک ظاهر فوق العاده خواهد بود.

باتوجه به این موارد تولید کنندگان رینگ برای BMW X6M رینگ های متنوعی در سایزهای 20 الی 23 اینچ طراحی و تولید کرده اند که مشتریان میتوانند بین رینگ های یک پارچه شامل "Anniversary Evo" در رنگ های مشکی ، نقره ای و هایپرمشکی یا برای انتخاب های خاص برای BMW X6M به سراغ رینگ های بزرگتر با طراحی تودرتو از سری ریخته گری شامل مجموعه ی "Edition Race" بروند که این رینگ های خاص ریخته گری در عرض 23 اینچ ارائه شده اند.

این یک واقعیت است که BMW X6 M E71 ، TYCOON EVO M هامان یک خودروی هامان است دلیل ان هم نه تنها عملکرد فوق العاده ان روی جاده است بلکه دارای یک ظاهر چشمگیر است هرچند هرجایی که هامان در انجا دست به اقدام زده در انجا میتوان دقت و ظرافت را به وضوح مشاهده کرد برای مثلا طرح HAMANN بر روی پشت سرصندلی ها یکی از این موارد است.

بعلاوه جزئیات دیگری نیز افزوده شده است از قبیل دکوراسیون 12 تکه ای از فیبرکربن که کاملا دارای نمای مشخصی است و گردتاگرد فضای داخلی را پوشش داده است. با این حال که تیونرهای هامان از لحاظ عملکرد خودرو سنگ تمام گذاشته اند اما برای قسمت فانتزی سازی خودرو نیز تلاش هایی کرده اند : خطوط روی سقف ، LED های برای روشنایی محیط که رنگ های تغییر میدهد از سایر خصوصیاتی است که تیونرها برای فانتزی سازی استفاده کرده اند.