فراری 7 میلیون دلاری در حراج

فراری 500 امین و اخرین نمونه از کوپه LaFerrari که ساخته شده را طبق برنامه ریزی که قبلا هم اعلام شده بود برای حراج گذاشت که رقم پیشنهادی اولیه برای ان 7 میلیون دلار اعلام شده که عواید فروش از این خودرو برای کمک به زلزله زدگان ایتالیا صرف خواهد شد.

( مرکز کشور چندین بار زلزله رخداد که در سه دهه گذشته بی سابقه بوده است، این حراج توسط RM Sotheby و بنیاد ملی ایتالیایی های امریکا برپا شده و تمام وجوه به سمت بازسازی پیش خواهد رفت )

    

این 500 امین و اخرین کوپه ی تولیدی LaFerrari است که در لیست نهایی 499 تایی اضافه نمی شود که تعداد 499 عدد از ان در سال 2015 ساخته شده بود.

فراری این یکی را برای مجموعه خود برای یادگاری نگهداشته بود که دارای یک پلاک خاص برای گرامیداشت ماشین بود.

ازخصوصیات خاص این نمونه وجود خطوط رویایی روی کاپوت بهمراه یک پرچم سه رنگ کوچک ایتالیایی روی شیشه عقب و کاپوت است.

    

مشخصات فنی                   

موتور ان یک موتور با گنجایش 6.3 لیتر با ارایش سوپاپ خورجینی و 12 سیلندر است ( V12 ) و یک موتور برقی که دارای یک تکنولوژی خوب KERS است که در نهایت میتواند 949 اسب بخار قدرت تولید نماید.

شتاب 0 تا 100  ان کمتر از 3 ثانیه است.

حداکثر سرعت ان 350 کیلومتر بر ساعت است.

    

در راستای تولید یک فراری مقرون به صرفه تر فراری اقدام به تولید یک خودروی 4 سرنشینه با موتور V8 بجای V12 کرده که در مدل Ferrari GTC4Lusso T بکار رفته است که از لحاظ شتاب مقداری پایین تر مدل V12 است. شتاب 0 تا 100 ان 3.5 ثانیه است، البته از لحاظ قیمت بسیار مقرون به صرفه تر شده و قیمت ان 260000 دلار است.