بررسی کانسپتی دیگر از سانگ یانگ بنام XAV-Adventure

XAV-Adventure یکی از جدیدترین کامپکت SUV هایی است که توسط سانگ یانگ طراحی شده و هم اکنون در حد یک کانسپت شده است. این محصول یک نگاه اجمالی به رویکرد اینده شرکت دارد ضمن اینکه تاحدودی روی نسل چهارم کوراندو یکی از موفق ترین محصولات سانگ یانگ خواهد داشت.

اما XAV-Adventure بعنوان یک کانسپت کمک خواهد کرد که تعریفی دوباره از جهت دهی آینده طراحی و ساخت کامپکت SUV هایی خواهد بود که توسط سانگ یانگ تولید خواهند شد.

هدف از طراحی XAV-Adventure و Tivoli این بوده که پاسخی شایسته به نیاز مشتریان جوان و مشکل پسند داده شود, این تیپ مشتریان اغلب نیاز به خودرویی دارند که بتوانند به راحتی و آرامش در شهر تردد داشته باشند و روند عادی را با این خودرو سپری کنند هم چنین در اخر هفته و تعطیلات بتوانند با این خودرو به خارج از شهر بروند و به نوعی آفرود را تجربه کنند.

  

استایل طراحی

XAV-Adventure یک شاسی بلند واقعی است. بدنه ان تنومند و قوی طراحی شده که ما را به یاد شاسی بلند های 4x4 سالهای گذشته می اندازد. قوی و نیرومند در عین حال جادار , بدنه آن به شکل مربعی طراحی شده است که موجب شده در داخل فضای زیادی برای حمل داشته باشیم, بخصوص زمان تعطیلات و برای قراردادن وسایل ورزشی بسیار مناسب است.

طراحی داخل خودرو ساده به نظر میرسد، پهن و بلند است که کاربردی به نظر میرسد. برای اینکه از هر جهت امروزی باشد طراحان سعی کرده اند پوشش مواد داخلی را ترکیبی از رنگهای مشکی و قهوه ای داشته باشند تا طراحی لوکسی را شاهد باشیم، اما در هر حال به نظر میرسد جادار بودن در درجه اول طراحان بوده است برای مثال فضای بار که در قسمت پشت و در انتهای خودرو قرار دارد و تمام ایتم های مازاد برای یک سفر یا فعالیت تفریحی به راحتی می توان در ان قسمت جای داد.

جنس سقف کروک از عناصر کربن تشکیل شده, زمانیکه سقف کروک برچیده می شود حس بسیار خوبی برای سرنشینان در تماس با طبیعت بوجود می آورد.

پرفورمنس

برای این خودرو یک موتور 1.6 لیتری دیزل یا 1.6 لیتری بنزینی درنظر گرفته شده است بعلاوه اینکه یک موتور هیبریدی E-4WD نیز مجهز است که در کل موجب شده تا XAV-Adventure یک خودروی مقرون به صرفه باشد.

سیستم E-4WD در واقع از یک باطری لیتیوم یون بهمراه دو موتور الکتریکی برای محور عقب تشکیل شده است که بعنوان اپشن دو مد رانندگی را ارائه میدهد: مدل اقتصادی سوخت بر پایه هیبرید و مدل پرفورمنس هیبرید موجود است که این شامل سیستم های آفروی امن و رانندگی در شهر می شود.

از خصوصیات سیستم 3S-CUBE سانگ یانگ این است که شامل اپشن های متعددی می شود که از سنسورهای پیشرفته بهره میبرند از انجمله میتوان به تجهیزات شامل سنسورهای حساس اشاره کرد که شامل سیستم کنترل حرکت هوشمند و یک سیستم تعلیق برقی بادی بهمراه یک سیستم دید استریو " stereo vision  " و سیستم تصمیم گیری هوشمند دریافت وضعیت جاده  می شود که با دریافت اطلاعات مناسب از جاده بهترین شیوه برای رانندگی را در اختیار راننده قرار میدهد.

بدین صورت که در جاده های ناهموار و به اصطلاح آفرود  سیستم تعلیق بگونه ای تطبیق می یابد که رانندگی نرم تری ارائه بدهد  اما در عین حال زمانیکه جاده صاف باشد و سرعت خودرو بالا باشد سیستم تعلیق بگونه ای تنظیم می شود که سفت تر به نظر میرسد و سطح مقطع خودرو با زمین کاهش می یابد تا در سرعت های بالا چسبندی خودرو بیشتر شود و در پیچ ها خودرو منحرف نشود.

XAV-Adventure طوری توسط مهندسین طراحی شده است تا مناسب ماجراجویی های آفرود باشد, به همین دلیل سطح مقطع ان با زمین در فاصله مناسبی که برای خودروهای افرود مناسب است درنظر گرفته شده است تا بتواند در عبور از مناطق ناهموار تردد نماید.

نحوه طراحی تایرهای XAV-Adventure بگونه ای بوده که هم برای شهر و هم برای مناطق آفرود بهینه باشد.